EN
DIAGNOSIS

Fever, backhache, throat ache, swelling in glands, vomiting and diarrhea, HPV and AIDS, CRP

TREATMENT

Upper respiratory tract infections such as pharyngitis, tonsillitis, Brucella, Tuberculosis, Lyme

PROTECTIVE MEASURES

Immunization, Training and Counseling, Pre-contact adult vaccination, Antibody applications...

WHO AM I?

“We're the white gowns who want to be heroes? In my opinion, one's tendency to choose a profession that surpasses all desires and priorities… That's the name: 'the fantasy of rescue ‘"

“In the sea of data we are drowning in longing for knowledge.”

                                                                                Sydney Brenner

BLOGS

Müslüman alemi için Ramazan ayı başladı.  Oruç  ise yaklaşık 12-18 saatlik bir açlık ve susuzluk demek.   Beden susuzluğa gıdasızlıktan çok daha kısa süre dayanabiliyor.   Su, herkes için ve  her yaşta,  tüm bedensel ve zihinsel işlevlerimiz için çok önemli bir temel gereksinimdir. 
Ölümlerin mevsimsel olarak kış mevsiminde artış gösterdiği ilk kez 1970’li yıllarda bilim dünyasının odağına girmiştir.Yirminci yüzyılın ilk yarısı iki dünya savaşı ve “GRİP;İnfluenza” salgınları nedeniyle kitlesel, telaşlı , çaresiz ölümlerle geçmiştir.
Pandemiden önce TV ekranları, iki bitkiyi karıştırıp çay çorba yapan, o esnada sunucunun müzik eşliğinde ritim tuttuğu danslarına katılan, çoğu en büyük ilimizin sosyetik mahallelerinde dükkan sahibi olan hekimler ile renkleniyordu.
Salgınlar bu yüzyılda söze girmek için bizi çok bekletmedi. Yüzyılın başında önceki yüzyılın en çok öldüren bulaşıcı hastalıkları olan grip, zatürre, verem gibi hastalıklara karşı zafer ilan etmiştik.

Get an Appointment

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish