EN
DIAGNOSIS

Fever, backhache, throat ache, swelling in glands, vomiting and diarrhea, HPV and AIDS, CRP

TREATMENT

Upper respiratory tract infections such as pharyngitis, tonsillitis, Brucella, Tuberculosis, Lyme

PROTECTIVE MEASURES

Immunization, Training and Counseling, Pre-contact adult vaccination, Antibody applications...

WHO AM I?

“We're the white gowns who want to be heroes? In my opinion, one's tendency to choose a profession that surpasses all desires and priorities… That's the name: 'the fantasy of rescue ‘"

“In the sea of data we are drowning in longing for knowledge.”

                                                                                Sydney Brenner

BLOGS

Son yıllarda insanda tanımlanan enfeksiyonların %75’i zoonotik. Yani hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar 4/3 oranında...  Aslında tüm enfeksiyonların da %60’ı zoonotik dersek konunun önemi anlaşılabilecektir.  
Bu hafta başında, Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Tedros’un şu ürkütücü mesajını işitmemiş olan varsa ben onlara da küçük harflerle fısıldayım. "Dünya yeni ve tehlikeli bir evreye geçti ve virüs hala çok bulaşıcı ve çok öldürücü ve çoğumuz hala duyarlı" dedi her zamanki ciddiyeti ile Burada kullandığı “hala” bağlacı  her şeyi ifade ediyor ve aynı zamanda hiçbir şey ifade etmiyor.
New York Times ‘da çıkan “ Epidemiyologlar, ne zaman uçacak , sarılacak ve eski normalimize ilişkin şeyleri yapacak?” başlıklı bir yazı okuyorum.
Evlerimizden çıkmaya hazırlanırken, korona sıcağına tutulmamak mümkün olacak mı? Ocak 2020 tarihinden itibaren, Çin ve komşu Asya ülkelerini etkisini altına alan ve Şubat ayından itibaren dalga dalga tüm kuzey yarım küreye yayılan salgının, yaz mevsimindeki seyrini kontrol altında tutmak mümkün olabilecek mi?

Get an Appointment

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish