EN
DIAGNOSIS

Fever, backhache, throat ache, swelling in glands, vomiting and diarrhea, HPV and AIDS, CRP

TREATMENT

Upper respiratory tract infections such as pharyngitis, tonsillitis, Brucella, Tuberculosis, Lyme

PROTECTIVE MEASURES

Immunization, Training and Counseling, Pre-contact adult vaccination, Antibody applications...

WHO AM I?

“We're the white gowns who want to be heroes? In my opinion, one's tendency to choose a profession that surpasses all desires and priorities… That's the name: 'the fantasy of rescue ‘"

“In the sea of data we are drowning in longing for knowledge.”

                                                                                Sydney Brenner

BLOGS

Sık karşılaşılan GAS infeksiyonlarından farkı, yüksek oranda ölümcül olabilmesidir.
Yaşlı bireyler ve yüksek riskli hastalar için pnömokok, influenza ve boğmaca aşı programları sürdürülmekte olan ülkelerde, özellikle yaşlı bireyler ve hastalık riski yüksek olanlarda COVID-19'un yayılmasını önlemek için aşı programlarının devamlılığının sağlanması gerekmektedir.
Son yıllarda insanda tanımlanan enfeksiyonların %75’i zoonotik. Yani hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar 4/3 oranında...  Aslında tüm enfeksiyonların da %60’ı zoonotik dersek konunun önemi anlaşılabilecektir.  
Bu hafta başında, Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Tedros’un şu ürkütücü mesajını işitmemiş olan varsa ben onlara da küçük harflerle fısıldayım. "Dünya yeni ve tehlikeli bir evreye geçti ve virüs hala çok bulaşıcı ve çok öldürücü ve çoğumuz hala duyarlı" dedi her zamanki ciddiyeti ile Burada kullandığı “hala” bağlacı  her şeyi ifade ediyor ve aynı zamanda hiçbir şey ifade etmiyor.

Get an Appointment

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish